Centrum celostnej a detoxikačnej medicíny

Skenar terapia

S-self (vlastný)
C/K-controled (kontrolujúci)
E-energo
N-neuro
A-adaptive (adaptačný)
R-regulator

Zdravé telo je závislé od adaptačných procesov:
biochemických
imunitných
neurovegetatívnych
emocionálnych
psychosomatických

Ak sa jeden z procesov naruší dlhodobým stresom, liekmi, hormonálnymi liekmi, antibiotikmi, vytvorí sa v tele vhodná pôda pre vznik chorôb.

SKENAR TERAPIA vytvorí novu rovnováhu v tele, zobudí "vnútorného lekára",  naštartuje adaptačné procesy a privedie telo k uzdraveniu.

SKENAR TERAPIA patrí medzi reflexné metodiky, ktorá bola vyvinutá v 80.rokoch minulého storočia v ruskom meste TAGANROG pod vedením prof.neurologa Alexandra Revenka a spol. za účelom liečenia kozmonautov vo vesmíre. V 21.storočí sa táto metóda liečenia rozšírila do krajín EU, Ameriky, Austrálie a Afriky. Na Slovensku sa  praktizuje od roku 2002. PRISTROJ je zaregistrovaný na šúkl SR.

Aplikácia:
akútne ochorenie  3-7 aplikácii
chronické ochorenie 2-3 cykly(1 cyklus=10 aplikácii) v priebehu niekoľkých mesiacov

Indikácie: bolesti hlavy, zápal sedacieho nervu, bolesti svalov, reumatické bolesti, zápal trojklanného nervu a tvárového nervu, bolesti šľachy - Achilovka, crohnova choroba, menštruačné bolesti, piesok a kamene v obličkách, cysty, problémy s otehotnením, poruchy spánku, úzkosti, depresie, popáleniny, preležaniny, operačné rany, vredy predkolenia
a mnoho iných chorôb, ktoré nám vytvárajú diskomfort v živote.

METAMORFNÁ TERAPIA

Jemný dotyk, mocné transformačné sily

je to jemná, príjemná a jednoduchá relaxačná metóda sebaliečenia a liečenia s hlbokým účinkom
umožňuje preklenúť emocionálne, fyzické a psychické bloky
rozvíjať vlastný potenciál
vhodná úplne pre všetkých, bez rozdielu veku a pohlavia
likviduje vzorce vytvorené v období prenatálneho vývoja
odstraňuje duševné bloky a mení životné vzorce

METAMORFNÁ TERAPIA je vhodná pre tehotné mamičky, ktoré majú vážny záujem nielen o bezproblémové tehotenstvo, ale hlavne o zdravý vývoj dieťatka a nepredávania nesprávnych vzorcov, ktoré sme si nazbierali za celý svoj život.

METAMORFNÁ TERAPIA je vhodná pre všetky vekové kategórie, ktoré sa rozhodli urobiť zmenu vo svojom živote, rozhodli sa skvalitniť si svoj život.
METAMORFNÁ TERAPIA dosiahla veľké úspechy u deti s MENTALNYM POSTIHNUTÍM, ľudí s psychickými diagnózami, hyperaktívnymi deti(ADHD) atd.

Zakladateľom METAMORFNEJ TERAPIE je britský naturopat a reflexológ, Robert St. John (1914-1996). Dospel k vedeckému poznaniu, že udalosti zažité počas tehotenstva, kedy sú založené základy novej a jedinečnej osobnosti, ktorou sme každý z nás, sú tie, ktoré ovplyvňujú  náš  spôsob bytia a jednania po narodení. Pokračovateľom bol Gaston San-Pierre, Kanaďan, ktorý spolupracoval s St. Johnom a v 70.rokoch 20.storočia prišil s názvom METAMORFNÁ TERAPIA. V roku 1983 založil „THE METAMORPHIC ASSOCIATION“, ktorá sa stala etickou organizáciou s cieľom podporovať povedomie o MT prostredníctvom školení, vzdelávania, inštruktáži a praxe uzdravovania a osobného rozvoja.

SPÔSOB APLIKÁCIE:
pohyb (chodidla)
akcia (ruky)
myšlienka (hlava)